2024 m. rugsėjo 25 dieną Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras surengė konferenciją „Įgalinantis gyvenimą: pažinti save ir kitus per bendravimą ir bendradarbiavimą“, kuri yra „Erasmus+“ projekto įgyvendinimo dalis. Šis renginys subūrė daugybę žmonių iš įvairių įstaigų, siekiančių pasidalinti gerąja patirtimi, pagerinti bendradarbiavimą tarp organizacijų, dirbančių su žmonėmis su negalia, bei skatinti bendruomeniškumą.
Konferencijos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas žmonių su negalia patirčių pristatymui. Jie dalinosi savo skirtingomis patirtimis užsiimant veiklomis, kurioms reikalingas bendravimas ir bendradarbiavimas, pristatė iššūkius, su kuriais susiduria norėdami tiek sėkmingai bendrauti ir bendradarbiauti, tiek įprasminti save per veiklas. Pranešėjai vieningai pabrėžė bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą siekiant pažinti kitus ir patį save bei įveikti iškylančius sunkumus. Asmenys su negalia savo pranešimuose akcentavo, kad bendruomenės palaikymas ir bendra veikla yra esminiai veiksniai, lemiantys jų gerovę ir saves įprasminimą.
Konferencijoje vyko įvairūs edukaciniai žaidimai, skatinantįys susipažinti, užmegzti pokalbį ir išbandyti naujas bendravimo ir saves pažinimo metodikas. Konferenciją papuošė Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro teatro trupės spektaklis. Spektaklis ne tik suteikė daug teigiamų emocijų ir sulaukė atsistojusių iš savo vietų žiūrovų ovacijų, bet, svarbiausia, skatino konferencijos dalyvius suprasti, kad meno dėka žmonės gali jungtis į grupes, bendrauti ir bendradarbiauti siekiant bendrų rezultatų. Neabejotina, kad meninė veikla padeda žmonėms su negalia išreikšti save, stiprina jų savivertę ir įtraukia juos į aktyvų socialinį gyvenimą, stiprina draugystę.
Renginio metu dalyviai galėjo susipažinti su naujais žmonėmis, dalintis patirtimis bei sužinoti daugiau apie „Erasmus+“ projektą, kuris skatina tarptautinį bendradarbiavimą ir keitimąsi gerąja patirtimi. Konferencija tapo platforma, kurioje buvo aptartos ne tik praktinės bendravimo ir bendradarbiavimo galimybės, bet ir išryškinta būtinybė toliau plėtoti įtraukią visuomenę, kurioje kiekvienas žmogus turi galimybę save įprasminti.
Padėkos raštai bei simbolinės dovanos buvo įteikti visiems aktyviems dalyviams ir pranešėjams, prisidėjusiems prie konferencijos sėkmės. Rudenišką dieną lydėjo šiltas bendravimas ir jauki atmosfera, skatinanti atvirą diskusiją ir idėjų mainus. Dalyviai turėjo galimybę artimiau susipažinti su kitų įstaigų veikla bei geriau pažinti vieni kitus.
Konferencijoje pasitvirtino, kad bendravimas, bendradarbiavimas, asmeninių patirčių dalijimasis ir kūrybiškas požiūris gali būti veiksmingos priemonės, padedančios kurti palankią aplinką žmonėms su negalia. Renginys ne tik sustiprino ryšius tarp įvairių organizacijų, bet ir dar kartą parodė, kad įtrauki ir kartu veikianti bendruomenė yra svarbus žingsnis link socialinės lygybės ir asmenų su negalia visapusiško dalyvavimo visuomenės gyvenime.