A A A

TARPTAUTINIO ERASMUS + PROJEKTO „ĮGALINANTIS GYVENIMĄ“ NUOTOLINIS SUSITIKIMAS

2023 m. gruodžio 6 d., vykdant projektą „Įgalinantis gyvenimą“ (ang. „Empowering life“), Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro darbuotojai kartu su klientais dalyvavo nuotoliniame susitikime su projekto partneriais iš Islandijos ir Belgijos.

Susitikimo metu dalyviai dalinosi kelionės įspūdžiais bei patirtimi, taikant alternatyvias komunikacijos priemones darbe su neįgaliaisiais. Alternatyvios komunikacijos priemonės – tai įvairios priemonės, technologiniai sprendimai ir jų kompleksinės sistemos, padedančios efektyviau bendrauti gyvai ir kompiuteriu. Kiekvienam asmeniui reikia keletos skirtingų priemonių, todėl atsižvelgiant į kiekvieno asmens individualius gebėjimus ir poreikius, labai svarbu sudaryti tinkamą bendravimo priemonių sistemą. Nuotolinio susitikimo metu visi projekto dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairias komunikacijos priemones, žaidimus bei simbolių kalba pabendrauti tarpusavyje.

Alternatyvioji komunikacija yra nepamainomas būdas, leidžiantis žmonėms išreikšti savo mintis ir būti suprastais, nepriklausomai nuo kalbos ar negalios. Džiaugiamės turėdami galimybę plėsti bei gilinti savo žinias bendradarbiaudami su kolegomis iš svetur, tai yra naudinga patirtis siekiant tobulėti bei norint tobulinti savo profesinę veiklą.