A A A

Tarptautinio projekto „Kažkas bendro – kažkas kitokio“ susitikimas Lietuvoje

2023 m. birželio 3–8 d. Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre vyko tarptautinio projekto „Kažkas bendro – kažkas kitokio“ (ang. „Something common – something different“) susitikimas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Norvegijos ir Islandijos.

Pagrindinis projekto tikslas – didinti neįgalių asmenų su protine ir psichine negalia integraciją į visuomenę. Vienas iš būdų pasiekti šio tikslo yra galimybė, keičiantis gerąja šalių darbo patirtimi, bendrauti alternatyviais komunikacijos būdais. Po įvykusio susitikimo Islandijoje, džiaugiamės galimybe įstaigoje taikyti pristatytus bendravimo metodus –  akių žvilgsnio sekimo technologiją „Eye Gaze“ ir programinės įrangos paketą „Communicator 5“. Su svečiais mielai pasidalinome savo patirtimi, kaip sekasi įgyvendinti naujoves. Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras pristatė įstaigoje taikomą paveikslėlių rinkinį „Bendraukime paveikslėliais“. Ši metodika visapusiškai padeda ugdyti kalbos ir komunikacijos  gebėjimus. Taip pat buvo pristatyta unikali ugdymo priemonė – šviesos stalas, kuris suteikia galimybę paslaugų gavėjams bendrauti ir išreikšti jausmus. Svečiai taipogi turėjo galimybę pamatyti Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro lankytojų spektaklį „Laimės pieva“. Teatrinė veikla yra viena iš alternatyvaus bendravimo būdų – nesudėtinga pasitelkti teatrinę raišką lankytojų bendravimui ugdyti, nes tai labai tarpusavyje susijusios sritys. Teatre, kaip ir bendravime, labai svarbu pažinti ne tik save, bet ir kitą žmogų – pastebėti veido išraišką, kūno judesius, pajusti balso virpesius ir suprasti, ką jie sako apie partnerio scenoje jausmus. Ko jis ar ji siekia ir kaip jam ar jai padėti, kad bendras pasirodymo rezultatas būtų geras. Nežinodami šių dalykų, negalėtume suvaidinti nieko įtikinamo.

Siekdamas ir toliau sėkmingai dalytis darbo patirtimi bei įgyti naujų žinių, Jonavos neįgaliųjų veiklos centras tęs bendradarbiavimą su Norvegija ir Islandija. Visi nekantriai laukiame kitų susitikimų!