A A A
19 lapkričio 25, Pirmadienis 15:03

Saviugdos įspūdžiai iš Ispanijos

2019 m. spalio 19–30 d. Ispanijoje, Naróno mieste, buvo įgyvendinamas tarptautinis Erasmus+ projektas „Kūno įvairovė“ (angl. „Body diversity“). Projektas apėmė tokias temas: neįgalių žmonių, turinčių protinę negalią, laisvė ir teisė į meilę bei šeimyninį gyvenimą; neįgaliųjų kritinio mąstymo ugdymas, siekinat išvengti destruktyvių santykių, nepageidaujamo nėštumo, lytiškai plintančių ligų ir kt.

Projekto dalyviai turėjo puikią galimybę išbandyti įvairius neformaliojo ugdymo metodus, mokymąsi iš patirties, tinkamą savęs įsivertinimą ir kt. Kiekvieną vakarą vykdavo refleksijos, padėjusios geriau pažinti save ir įsivertinti įgytas kompetencijas. Vyko įvairios veiklos: kūrybinės dirbtuvės, namų darbų pristatymai, filmų peržiūros, atvejų analizės, susitikimai su savivaldos atstovais, aktyvios veiklos lauke bei dauguma kitų, su projekto tema susijusių, veiklų, kurios padėjo atsiskleisti gabumams bei turtino emocinę patirtį.

Projekto dalyviai atvykę iš Lietuvos ir Bulgarijos susipažino ne tik su Naróno miestu, bet ir su kitais Ispanijos miestais: Feroliu, Santjago senamiesčiu, kur aplankė Kompostelos Santjago katedrą, gėrėjosi Atlanto vandenyno platybėmis, taip pat išbandė ir vandens pramogas – pasiplaukiojimą baidarėmis bei banglentėmis. Projektą vainikavo prevencinio filmo kūrimas. Projekto dalyviai turėjo unikalią galimybę dalyvauti visame dokumentinio filmo kūrimo procese – nuo idėjos iki pilno jo išpildymo. Ispanijoje praleistas laikas buvo kupinas gerų emocijų, kūrybiškų ir aktyvių veiklų, tarpkultūrinio bendravimo ir pažinimo, atsakomybės jausmo ugdymo bei nuolatinio kiekvieno dalyvio, kaip asmenybės, augimo.