A A A
17 kovo 24, Penktadienis 15:14

VEIKSMO SAVAITĖS BE PATYČIŲ AKIMIRKOS

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ kvietė išsakyti ir parodyti nepritarimą patyčioms.  Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų, kelios dešimtys partnerių ir palaikančių organizacijų, pilietiškų žmonių savo veiklomis sutelks visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalinsis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatins kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių. Prie šios prasmingos akcijos prisijungė ir Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras.

Visą savaitę vyko prevencinės veiklos: filmo peržiūra, kaip atpažinti patyčias, patyčių reikšmė žmogui ir t.t. Vykusi diskusija lankytojams leido aptarti patyčių temą ir pasidalinti savo patirtimi, pasidalinę vaidmenimis, galėjo įsikūnyti į skriaudėjo ir aukos vaidmenis. Praktinės užduotys leido įvertinti savo įgūdžius, sprendžiant konfliktines situacijas ir pasidalinti išgyventomis emocijomis. Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro jaunuoliai dovanojo vieni kitiems komplimentus ir gerą nuotaiką, rūpinosi ne tik tarpasmeninio bendravimo ypatybėmis, tačiau palaikė ir glaudų ryšį su gamta, kurio didžiausia vertybė –

pasirūpinti už save silpnesniais ir jausti pagarbą viskam, kas gyva, todėl buvo dovanojama dovana paukščiams – pačių rankomis pagaminti inkilai bei lesyklos.